E martë, 19 Janar, 2021
No menu items!

Republikanet diskutojnë fillimin e procedurës se shkarkimit te Trump te premten?

Duhet lexuar

Pozoi e zhveshur në mes të dëborës, këngëtarja tregon prapaskenat

Këngëtarja kosovare, Vera Smolica, mori jo pak vëmendje me foton e fundit të hedhur në Instagram, ku pozoi me...

Memli Krasniqi përmend pesë kandidatë që do t’i votonte për deputet nga lista e Vetëvendosjes

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Memli Krasniqi, ka përzgjedhur pesëshen e Vetëvendosjes për deputetë në Kuvendin e Kosovës për nomenklaturën...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të...

Drejtuesit e Partisë Republikane ne Senat po konsiderojnë te fillojnë procedurën për te shkarkuar presidentin Donald Trump te premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell atë Senatit, ka thëne një burim i agjencisë britanike te lajmeve Reuters.

Një ndihmës i larte republikan ne Senat, i cili dëshironte te mbetet anonim, theksoi se asnjë vendim nuk është marre deri me tani nëse do te ndërmerret një hap i tille.

Duke qene se seanca e rregullt e Senatit është njoftuar për 19 janar, Mitch McConnell, udhëheqësi i Republikaneve ne Senat, tha me herët se ai beson se nuk mund ta shtyje seancën për me vone, përveç nëse te gjithë 100 senatoret bien dakord ta ndryshojnë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pozoi e zhveshur në mes të dëborës, këngëtarja tregon prapaskenat

Këngëtarja kosovare, Vera Smolica, mori jo pak vëmendje me foton e fundit të hedhur në Instagram, ku pozoi me...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -