E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Reperi shqiptar i cili po argëton publikun amerikan

Duhet lexuar

spot_img

Publiku amerikan është duke njohur një talent tjetër në fushën e RAP muzikës.

Donat Halimi i njohur si Euro_money, është i lindur në Prishtinë dhe në moshën 3 vjeqare, u shpërngul me familjen e tij nga Kosova për të vazhduar të jetojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe tani është duke mahnitur publikun amerikan me muzikën e tij.

Si shumë moshatarë të tij, edhe Donat Halimi filloi të merret me muzikë qysh në moshë të re. Me muzikën e reperit tashmë të njohur sidomos për publikun amerikan i cili me muzikën e tij ka depërtuar në show bizin amerikan, ai ka fituar famë të madhe dhe muzika e tij nëpër lokale dhe klube nate në Amerikë po pëlqehet nga shumica e dëgjuesve dhe adhuruesit e muzikës RAP.

“Në qytetin tim me njohin, kam imazh, sepse krejt njerëzit po kënaqen në klube me këngët e mia, po ka shumë energji. E kam një trend timin, e kam stilin tim që nuk e kopjoj askend, vet i shkruaj tekstet, vet i bëj këngët”  tha reperi në një intervistë.

Donat Halimi ka porositur të rinjtë që e pëlqejnë muzikën dhe që kanë talent, të mos dorëzohen kurrë, dhe të punojnë pa ndalur sepse suksesin e kanë të garantuar.

Halimin mund ta gjeni edhe në rrjetet sociale Youtube dhe instagram me emrin: @euro_money.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img