E premte, 15 Janar, 2021
No menu items!

Real Madridi gabon ndaj Elches, barazim që e mban në vendin e dytë në La Liga

Duhet lexuar

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin...

Real Madridi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim 1-1 ndaj Elches si mysafir në kuadër të javës së 16-të në La Liga.

Edhe pse mbretërit ishin në epërsi të parët nuk arritën ta ruanin.

Real Madridi rrezikoi i pari me Toni Kroos, por që goditja e tij shkoi ngjitur me shtyllën.

Emiliano Rigoni i Elches rrezikoi në minutën e 10-të por Thibaut Courtois bëri pritje të madhe.

Marcelo kishte rastin më të mirë në fillimin e ndeshje, duke goditur shtyllën në minutën e 13-të.

Nuk vonoi shumë dhe Reali e gjeti golin. Marco Asension gjuan bukur nga distanca, por goditja e tij qëllon shtyllën dhe nga topi i kthyer përfiton Luka Modric që me një goditje me kokë shënon për 1-0.

Pjesa e parë krejt cka solli tjetër ishte një pretendim për penallti i Real Madridit, por që pas shikimit të VAR nuk u akordua.

Në pjesën e dytë vendasit dukeshin më të vendosur dhe filluan sulmet, ku kishin sukses në minutën e 52-të.

Dani Carvajal e rrëzoi në zonë njërin nga kundërshtarët dhe gjyqtari akordoi penallti.

Fidel ishte i saktë nga pika e bardhë ku shënoi për 1-1.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -
Enable referrer and click cookie to search for pro webber