E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Real Madridi e nis vitin me fitore, mposht Celta Vigon dhe bëhet lider në La Liga

Duhet lexuar

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

hija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë festive… Përbërësit: – 200 g çokollatë, – 100 g bademe, – 50 g...

Real Madridi ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Celta Vigos në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane i është kthyer fitores në kampionat dhe tri pikët e fituara e kanë bërë lider të përkohësisht të kampionatit me një pikë para Atletico Madridit.

Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por vetëm vendasit gjetën golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e gjashtë dhe ishte Lucas Vazuqez, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Marco Asensios.

Në pjesën e dytë, Reali ishte më i mirë dhe arriti të shënojë edhe një gol tjetër dhe të sigurojë fitoren.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 53-të nga Asensio, i cili shënoi për 2-0 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar i takimit.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -