E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Real Madrid me triumf komod përballë Valencias

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Real Madridi ka regjistruar fitore komode (2-0) në përballjen ndaj Valencias, e vlefshme për xhiron e 23-të në La Liga.

Rezultatin e zhbllokoi Karim Benzema në minutën e 12-të duke pranuar një top nga Toni Kroos jashtë zonës dhe goditja e tij u ndal në rrjetë.

Në fund të gjysmës së parë (42’), Lucas asistoi për Kroos në qendër dhe mesfushori gjerman e dyfishoi epërsinë.

Rastet vazhduan edhe në fraksionin e dytë, ndërsa momenti më i mirë ishte goli i shënuar nga Ferland Mendy, i cili u anulua me ndihmën e VAR-it për pozitë jashtë loje.

Real Madridi është në vend të dytë në tabelë me 49 pikë, tri më shumë se Barcelona që ndodhet një pozitë më poshtë.

Lideri i La Ligas, Atletico Madrid, kryeson në tabelë me 54 pikë, pesë më shumë se Los Blancos (dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -