E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Qytetarët nga Kosova dhe Shqipëria nuk kanë nevojë për test PCR

Duhet lexuar

spot_img

Qytetarët e Kosovës të cilët vizitojnë Shqipërinë, nuk do të kenë nevojë të paraqesin test PCR për të hyrë në territorin e Shqipërisë.

E njëjta gjë vlen edhe për qytetarët nga Shqipëria të cilët vijnë në Kosovë.

Këtë e ka konfirmuar, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

“Në bazë të reciprocitetit, lëvizja e qytetarëve do të jetë siç ka qenë edhe më parë. Pra qytetarët si të Kosovës ashtu edhe të Shqipërisë nuk do të kenë nevojë të paraqesin test PCR për të hyrë në të dyja këto shtete”, ka thënë Minxhozi.

Qeveria e Kosovës të hënën mori masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Prej sot do të ketë orë policore nga ora 22:00 deri në 05:00 të mëngjesit.

Masat e reja për t’u mbrojtur nga COVID-19 do të zgjasin deri më 18 prill.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img