E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

Qofte me salcë të bardhë në furrë

Duhet lexuar

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Ja çfarë duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë e bukur nëse ju...

Ky është gabimi më i keq që mund të bëni kur përpiqeni të flini natën

Kur e kemi të pamundur të biem në gjumë, instinkti ynë i parë është që thjesht të qëndrojmë në...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Përbërësit:

500 gr mish i grirë ( viçi)

1 qepë

1 lugë çaji piper I kuq

kripë dhe piper të zi

Majdanoz

1 fetë bukë dhe 50 ml qumësht

1 vezë

Salca

200 ml pana

1 lugë gjelle miell

400 gr schmand

kripë dhe piper të zi

Përgatitja:

Në një tas vendosim mishin e grirë, qepën të grirë në rende, po ashtu dhe hudhrën, 1 lugë çaji piper të kuq, kripë dhe piper të zi, majdanoz, 1 fetë bukë të zbutur me qumëshst të shtrydhur dhe e thërrmojmë në tasin me mish të grirë shtojmë dhe 1 vezë dhe të gjtihë përbërësit I punojmë mirë me dorë deri sa brumi I qofteve të mos na ngjitet nëpër duar, formojmë qoftet dhe I vendosim në tepsi me pak vaj I vendosim në furrë në temperaturë 180 gradë Celsius ose mund të kalojmë dhe në një tigan me vaj të nxehtë 2-3 minuta nga të dy anët. Më pas I vendosim në tepsi. Përziejmë në një tas tjetër përbërsit, salcat sëbashku dhe e shpërndajmë në tepsinë me qofte e pjekim në temperaturë 180 gradë Celsius për 20 minuta.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -