E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Qeveria Australiane kritikohet që lejoi Rita Orën të futet në kontintent

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Ylli i muzikës pop, e cila përfundoi në titujt e mediave ndërkombëtare për organizimin e një feste ilegale gjatë periudhës kur Londra ndodhej në karantinë, është larguar tashmë në Sydney të Australisë, pasi do të jetë anëtare e jurisë për formatin e “The Voice” atje.

Opozita e Parlamentit Australian kanë kritikuar vendimin për lejimin e yllit britanik të muzikës pop, artisten Rita Ora për të hyrë në Australi dhe për t’u karantinuar përpara pothuajse 40,000 australianëve të bllokuar jashtë shtetit.

Ora mbërriti në një hotel në Sydney për dy javë karantinë e detyruar të hënën përpara xhirimeve për rolin e saj si trajnere në “The Voice” që do të transmetohet në Channel Seven’s. Zëdhënësja e çështjeve të brendshme të opozitës, Kristina Keneally, tha se vendi i hotelit ku po qëndron Ora do të thoshte që karantina e saj ishte në kurriz të australianëve që dëshpërimisht kërkonin të ktheheshin në shtëpi.

“Është një shembull tjetër i Scott Morrison që lë australianët pas”, tha Keneally për The Guardian.

“Ka ende 40,000 australianë të bllokuar jashtë shtetit. Çdo njeri i famshëm që zë një vend në karantinë është një vend i mohuar për një australian të bllokuar”, tha ajo.

Rita Ora ka të ngjarë të shpëtojë nga gjobat për hedhjen poshtë të rregullave të izolimit me ahengun që tentoi ta organizonte në ditëlindjen e saj të 30-të.

Raportimet për të famshmen, duke përfshirë Matt Damon dhe Miranda Kerr, duke u dhënë leje për të izoluar në rezidencat private të vetë-organizuara për të shmangur regjimin e rreptë të karantinës së hotelit në Australi kanë gjeneruar reagime brenda Australisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -