E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Profesorët e Albin Kurtit flasin për profilin e tij derisa ishte në studime

Duhet lexuar

spot_img

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për herë të dytë u zgjodh në pozitën e kryeministrit.

Për karakterin dhe kohën e studimeve flet profesori i tij në universitet, Salem Lepaja.

“Albini si student ishte i shkëlqyer. Fakulteti ynë gjithmonë ka pasur studentë të shkëlqyeshëm por Kurti ishte i veçantë. Ishte student i buzëqeshur dhe gjithmonë i shoqëruar nga shokët. E donte basketbollin. E mbajë në mend që shkrimin në fletore e bënte me shumë pedanteri”, deklaroi  Salem Lepaja.

Edhe profesori tjetër Ruzhdi Sefa thotë se Kurti ka qenë ndër studentët më të mirë që ka pasur Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike.

“Kurti me një krenari të theksuar i qëndronte përballë dhunës së pashembullt të makinerisë vrastare serbe dhe nga ajo kohë ai u bë lider në një rrafsh tjetër. Ishte top student dhe u bë lideri të drejtave të tjetërsuara nga regjimi serb”, thotë Ruzhdi Sefa.

Albin Kurti ka diplomuar në Fakultetin e në Fakultetin e Elektroteknikës në dretimin telekomunikacion me Kompjuterizëm në prill të vitit 2003spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img