E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Prezantohet vetura e parë fluturuese e destinuar për gara, ajo lëviz me shpejtësi maksimale prej 120 kilometra në orë

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Vetura e parë fluturuese e destinuar për gara, është zbuluar – e cila lëviz me shpejtësi maksimale prej 120 kilometra në orë, dhe që do të garoj në një ngjarje të re që do të organizohet këtë vit.

E quajtur Airspeeder, fillimisht do të lëviz me telekomandë dhe mund të zbret në mënyrë vertikale, kanë bërë të ditur zyrtarë të Alauda Aeronautics që e kanë zhvilluar këtë mjet fluturues.

Veturat fluturuese po zhvillohen tash e tre vite dhe synojnë të bëhen pjesë e një sporti që do të tërheq shumë shikues, dhe nuk do të ndot ajrin falë teknologjisë moderne të instaluar në to.

Kompania Alauda Aeronautics me seli në Australi, po zhvillon veturat fluturuese elektrike që do të jenë pjesë e një gare dhe zyrtarët e saj janë zotuar se tashmë i kanë 10 sosh për garën e shumëpërfolur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -