E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Prezantohet vetura e parë fluturuese e destinuar për gara, ajo lëviz me shpejtësi maksimale prej 120 kilometra në orë

Duhet lexuar

spot_img

Vetura e parë fluturuese e destinuar për gara, është zbuluar – e cila lëviz me shpejtësi maksimale prej 120 kilometra në orë, dhe që do të garoj në një ngjarje të re që do të organizohet këtë vit.

E quajtur Airspeeder, fillimisht do të lëviz me telekomandë dhe mund të zbret në mënyrë vertikale, kanë bërë të ditur zyrtarë të Alauda Aeronautics që e kanë zhvilluar këtë mjet fluturues.

Veturat fluturuese po zhvillohen tash e tre vite dhe synojnë të bëhen pjesë e një sporti që do të tërheq shumë shikues, dhe nuk do të ndot ajrin falë teknologjisë moderne të instaluar në to.

Kompania Alauda Aeronautics me seli në Australi, po zhvillon veturat fluturuese elektrike që do të jenë pjesë e një gare dhe zyrtarët e saj janë zotuar se tashmë i kanë 10 sosh për garën e shumëpërfolur.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo