E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Preshevë, deri në 17:00 votuan 36 për qind e qytetarëve

Duhet lexuar

spot_img

Deri në orën 17:00 në Preshevë kanë votuar më shumë se 36 për qind e qytetarëve.

Kryetari i Komisionit Komunal Zgjedhor, Kenan Kamberi ka thënë për KosovaPress se deri në orën 17:00 kanë votuar 15.297 qytetarë apo 36.49 për qind, ndërsa në zgjedhjet e kaluara deri në këtë kohë kanë votuar 18.600.

Rreth 42 mijë qytetarë kanë të drejtë vote sot për të votuar për 38 këshilltarët për kuvendin e ri lokal.

Kujtojmë se Kuvendi Komunal u shpërnda në mes të muajit dhjetor 2020 për arsye se nuk u mbajt asnjë seancë që nga 27 gushti 2020.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img