E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Postimi i parë në Twitter shitet për 2.9 milionë dollarë

Duhet lexuar

spot_img

Drejtori i Përgjithshëm i Twitter Jack Dorsey shiti shkrimin e tij të parë në Twitter, dhe ky është po ashtu shkrimi i parë në këtë rrjet social.

Oferta përfundimtare ishte 2.9 milionë dollarë.

Shkrimi u bë më 21 mars 2006. Ai është shpërndarë më shumë se 120,000 herë dhe është pëlqyer më shumë se 160,000 herë, shkruan CNN.

Një version i autografuar në mënyrë digjitale u ble 15 vjet më vonë, pothuajse në të njëjtën datë kur u shënua, nga Sina Estavi, CEO i shërbimit malajzian, transmeton Telegrafi.

“Kjo nuk është vetëm një shkrim i zakonshëm në Twitter! Unë mendoj se vite më vonë njerëzit do ta kuptojnë vlerën e vërtetë të këtij shkrimi, si piktura e Mona Lisa”, shkroi Estavi të hënën.

Estavi pagoi me kriptovaluten Ethereum, sipas faqes në internet ku ishte shitur shkrimi.

Dorsey tha se ai menjëherë do të konvertojë paratë nga shitja e tij në Bitcoin dhe të ardhurat do të dërgohen në Give Directly Africa Fund, një organizatë bamirësie që ndihmon njerëzit në varfëri në atë kontinent kryesisht.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img