E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Porsche Taycan vendos një rekord shpejtësie – në një sallë

Duhet lexuar

spot_img

Rekordi i ri botëror Guines i Porsche është tallur nga tifozët e Tesla.

“Për momentin, jeta po ndodh brenda për shkak të kufizimeve aktuale të coronavirusit – kjo vlen edhe për shoferin e garave amerikane Leh Keen”. Ky është fillimi i njoftimit për shtyp të Porsche në një fushatë aktuale PR.

Një rekord i ri botëror Guinness u vendos për shpejtësinë më të shpejtë të matur të një automjeti brenda një ndërtese.

Salla e ekspozitës

Përpjekja e suksesshme e regjistrimit u zhvillua në një sallë ekspozite në SHBA, në Ernest N. Morial Convention Center në New Orleans.

Një vështirësi është se, sipas Porsche, dyshemeja prej betoni e sallës “i ngjan akullit si pasqyrë, veçanërisht me shpejtësi të lartë”.

Rekord i ri

Leh Keen filloi me një kontroll njëherë të Taycan Turbo S dhe pastaj bëri një nisje me nxitim. Sipas Porsche, 0 deri në 100 km / orë është e mundur për 2.8 sekonda.

Tifozët e Tesla tallen

Ndërsa Porsche feston rekordin e ri Guinness, tifozët e Tesla tallen me të. “Tani Porsche duhet të shpikë rekorde për të mposhtur Model S”, thuhej në disa komente.

Variantet e: “lol. Shihemi në pistën e garave “dhe” Taycan po fshihet brenda sepse ka frikë të takojë një Model S jashtë”, ishin të shumta.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img