E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Polonia po hyn në valën e tretë të COVID-19, thotë Ministria e Shëndetësisë

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Polonia po sheh fillimin e një vale të tretë të infeksioneve të coronavirusit.

Kështu ka thënë të premten një zëdhënës i ministrisë së shëndetësisë, ndërsa vendi publikoi një rritje të madhe javë për javë në rastet ditore me coronavirus, përcjell Telegrafi.

Polonia ka larguar disa masa kufizuese, duke hapur kohët e fundit shpatet e skive, si dhe kinematë, hotelet dhe teatrot me kapacitet deri në 50%, por autoritetet kanë paralajmëruar që këto masa mund të duhet të rikthehen përsëri në varësi të situatës pandemike.

“Ne jemi në fillim të valës së tretë, (edhe pse) nuk është aq dinamike sa në Sllovaki ose Republikën Çeke…, por fatkeqësisht ne jemi duke vëzhguar këtë trend rritës”, u tha Wojciech Andrusiewicz gazetarëve. “Javë për javë ne fatkeqësisht shohim një trend të rritjes prej 20%”.

Ai ka shtuar se rreth 10% e rasteve me COVID-19 në Poloni ishin tani të variantit britanik.

Ndryshe, të premten Polonia raportoi 8,777 raste të reja të coronavirusit dhe 241 vdekje ndërsa në total, ajo ka raportuar 1,623,218 raste të coronavirusit dhe 41,823 vdekje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -