E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Policia franceze s’po i lejon njerëzit të shëtisin pranë lumit – shkak mosdistanca

Duhet lexuar

spot_img

Policia franceze i largoj njerëzit që po shëtisnin të shtunën pranë brigjeve të lumit Seine në qendër të Parisit pasi nuk respektonin rregullat e distancës sociale të koronavirusit, shkruan The Guardian.

Qindra njerëz u kërkuan të largoheshin nga zona – e njohur për shëtitje dhe pikniqe në ditë me diell – dhe oficerët e policisë mbyllën brigjet e lumenjve për pjesën tjetër të ditës.

“Rregullat e distancimit shoqëror nuk po respektohen”, thirri policia përmes një megafoni.

Policia rregullisht ka larguar njerëzit nga zona gjatë javëve të kaluara me mot të ngrohtë.

Policia e Parisit ndaloi konsumimin e alkoolit në bregun e lumit të premten dhe u kërkoi njerëzve të kufizonin tubimet e tyre.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Madonna, 62 vjeç, sa më e vjetër aq e mirë duket!

Madonna i bëri adhuruesit të ndiheshin mjaft të hutuar, ndërsa ngarkoi një varg fotosh në llogarinë e saj në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img