E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Polici rrah brutalisht një qytetar në Monstar të Bosnjës

Duhet lexuar

spot_img

Slaven Blazheviq, i cili u rrah brutalisht nga dy oficerë policie në Mostar të Bosnjë-Hercegovinës, tregoi anën e historisë dhe dha detaje të sulmit.

“Unë isha në shtëpinë e një shoku në vendin fqinj dhe po ecja drejt ndërtesës sime. Gjatë rrugës për në shtëpi vura re një automjet policie që ndalonte pak më larg dhe në atë moment unë u futa me shpejtësi në ndërtesë i vetëdijshëm se kisha shkelur urdhrin e ndalimit”, thotë fillimisht ai.

Sidoqoftë, policia e kapi përpara ndërtesës gjersa videoja tregon gjithçka që ndodhi. Ai pohon se i kërkoi falje për thyerjen e orës policore.

Kur u pyet nëse i kërkuan ta ndihmojnë, ai tha se nuk e ndihmuan aspak dhe e lanë të lirë, “Ata më thanë vetëm të shkoja në shtëpi. Unë u lejova të shëtis nëpër qytet dhe në atë mënyrë ta thyeja sërish orën policore”.

Slaven konfirmoi se gjithashtu pagoi një avokat, domethënë, për të filluar një proces gjyqësor privat kundër dy oficerëve të policisë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img