E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Pogaçe turke e mbushur me djathë: Aromë e cila zbukuron çdo mëngjes!

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Një kafjall i mrekullueshëm dhe i shijshëm për gjithë familjen

Përbërësit:

– 2 lugë të vogla sheqer;
– 10 g tharmë të thatë;
– 200 g miell të bardhë;
– 100 g miell integral;
– një lugë e vogël kripë;
– 30 ml vaj;
– 1 vezë;
– 200 ml qumësht të ngrohtë;
– 100 g kaçkavall;
– 100 g djathë;
– 1 të verdhë të vezës.

Përgatitja:

Ngjisheni brumin nga mielli, qumështi i ngrohtë, tharmi i thatë, kripa, vaji dhe një vezë. Lëreni një orë të qëndrojë.

Zhvendoseni dhe lëreni edhe gjysmë ore.

Grini në rende kaçkavallin, përzieni me djathin e bardhë.

Nga gjysma e djathit bëni një top. Brumin formojeni në rreth me perimetër 15 cm, shtoni topin e djathit në mes, shtypeni brumin dhe formojeni sërish një rreth.

Lyeni me të verdhët e vezës, shtoni sipër djathin e mbetur.

Piqeni 25 minuta në 180 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -