E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Piktura e Vincent Van Gogh që ishte ‘e paparë’ për mbi 100 vjet u shit për 13 milion $ në ankand

Duhet lexuar

spot_img

Kjo vepёr e tij ishte më pak e njohur pёr dallim nga veprat e tij tё tjera dhe titullohet “Një skenë rruge në Montmartre”.

Një pikturë nga Vincent Van Gogh që u mbajt pas dyerve të mbyllura për më shumë se një shekull është shitur në ankand për 11.2 milion £ (13.09 milion €).

Piktura, e cila nё origjinal quhet “Scene de rue a Montmartre” (Një rrugë e skenës në Montmartre), ishte vlerësuar të shitej deri në 6.9 milion.

Veprat e artit të Van Gogh ishin në pronësi të një familje franceze për pjesën më të madhe të ekzistencës së saj, me specialistë të artit dhe historianë që vetëm e kishin kataloguar më parë punën si një fotografi bardh e zi.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img