E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Pezullim trevjeçar nga futbolli nëse Ibrahimovic shpallet fjator

Duhet lexuar

spot_img

Zlatan Ibrahimovic rrezikon të gjobitet apo edhe të pezullohet nga FIFA dhe UEFA, pasi zbulohet se kompania e tij aksionare zotëron dhjetë për qind të një agjencie bastesh.

Sipas rregullave të FIFA dhe UEFA, është e ndaluar që lojtarët të kenë interes financiar në kompanitë e basteve.

Sidoqoftë, Aftonbladet raporton se kompania aksionare e Ibrahimovicit, ‘Unknoën AB’ zotëron 10% të agjencisë së basteve Bethard.com, e cila mund t’i kushtojë Ibras një gjobë ose pezullim.

Drejtori gjeneral i Bethard Erik Skarp ka konfirmuar Sportbladet se sulmuesi ende zotëron aksione në Bethard Gameday Group PLC.

Rregullat e UEFA-s dhe FIFA-s vlejnë për të gjitha garat, nga kualifikueset e Kupës Botërore, të luajtur nga Ibrahimovic me kombëtaren e Suedisë, te Liga e Evropës me Milanin.

Ndryshe, 39-vjeçari mund të marrë një gjobë prej 100 milionë euro ose të pezullohet nga aktiviteti i lidhur me futbollin për një maksimum prej tre vjetësh, sipas raportimeve.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img