E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Përleshje mes qytetarëve dhe policisë shkaku i mbylljes totale në Itali

Duhet lexuar

spot_img

Pronarët e restoranteve në kryeqytetin italian, Romë, por dhe të tjerë të pakënaqur me masat epidemiologjike të qeverisë, për shkak të të cilave nuk kanë punuar për javë të tëra, u përleshën me policinë gjatë protestës.

AP raporton shkrimin e agjencisë La Prese se një oficer policie u plagos në përleshjet e sotme të disa qindra demonstruesve.

Qytetarët protestuan pa maska mbrojtëse dhe kërkuan që qeveria t’i lejojë ata të punojnë përsëri, raporton euronews.

Agjencia raporton se forcat e sigurisë ndërhynë pasi protestuesit u përpoqën të thyejnë kordonin e policisë dhe se anëtarët e grupeve ekstreme të krahut të djathtë ishin midis atyre që u mblodhën që morën pjesë në trazirat.

Restorantet, baret dhe kafenetë në Itali janë të mbyllura të paktën deri në fund të prillit dhe ato lejohen vetëm përmes shitjes në banak ose shërbimit të dorëzimit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img