E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Pastroni shporetin shpejtë dhe lehtë pa përdorimin e kimikateve

Duhet lexuar

spot_img

Disa nuk kanë kohë, nuk arrijnë, disa nuk kanë vullnet për të pastruar shporetin menjëherë, dhe disa thjesht e bëjnë atë punë një herë në javë.

Por kur vendos të pastrojë shporetin e saj, çdo amvise ka shumë të ngjarë të kërkojë një mjet blerje për ta mirëmbajtur. Por nuk ka nevojë të thithni gazrat kimikë çdo herë kur bëni punët e shtëpisë.

Ekziston një mënyrë më e thjeshtë, me të cilën mund të pastroni sipërfaqen e shporetit, madje edhe nga yndyrat kokëforta: Do t’ju duhet sodë buke.

  • Vendosni gjysmë gote sodë buke dhe disa lugë ujë në një tas të vogël,

  • Rregulloni madhësinë e këtyre substancave derisa të merrni përzierjen e duhur që duket si një sfungjer kuzhine,

  • Lagni sipërfaqen e shporetit me ujë të ngrohtë, vendosni pastën mbi të dhe lëreni të veprojë për rreth dhjetë minuta,

  • Pastaj fshijeni shporetin me një sfungjer dhe ujë të pastër. Kjo është, shumë e lehtë dhe e thjeshtë. Provoje!spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img