E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Pas marrjes së vaksinës së Pfizer, mjekja meksikane përfundon në spital – autoritet thonë se ajo më herët kishte probleme me reaksione alergjike

Duhet lexuar

Vdes infermierja pasi ishte vaksinuar me AstraZeneca në Austri

Një infermiere ka ndërruar jetë, ndërkohë një tjetër është duke marr trajtimin mjekësorë në Spitalin e Përgjigshëm të Vjenës...

Pastroni shporetin shpejtë dhe lehtë pa përdorimin e kimikateve

Disa nuk kanë kohë, nuk arrijnë, disa nuk kanë vullnet për të pastruar shporetin menjëherë, dhe disa thjesht e...

Kultivimi dhe përpunimi i bimëve mjekësore aromatike po krijon mundësi për punë fitimprurëse për gratë në Kosovë

Në Kosovë ekziston një komunitet i madh i grave që punojnë në nënsektorin e bimëve mjekësore (BMA) dhe produkteve...

Autoritetet meksikane kanë bërë të ditur se janë duke hetuar rastin e mjekes 32-vjeçe, e cila është hospitalizuar pasi është vaksinuar kundër COVID-19 me vaksinën e Pfizer dhe BioNtech, shkruan Reuters.

Mjekja emri i të cilës nuk është bërë publik, ishte pranuar në repartin e kujdesit intensiv në Nuevo Leon, pasi kishte pasur sulme siç janë problemet me frymëmarrje dhe irritim të lëkurës, transmeton Telegrafi.

“Diagnoza fillestare është encefalomielitis”, thuhet në kumtesën e Ministrisë meksikane të Shëndetësisë në shtetin Nuevo Leon.

Ministria meksikane e Shëndetësisë ka shtuar se mjekja ka pasur një histori të reaksioneve alergjike nga testimet e mëhershme të kryera.

Kujtojmë që më shumë se 126.500 njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19 në Meksikë. Megjithatë, ky vend ka filluar me shpërndarjen e raundit të parë të vaksinave kundër COVID-19 gjatë 24 dhjetorit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdes infermierja pasi ishte vaksinuar me AstraZeneca në Austri

Një infermiere ka ndërruar jetë, ndërkohë një tjetër është duke marr trajtimin mjekësorë në Spitalin e Përgjigshëm të Vjenës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -