E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Osmani mesazh për mërgatën

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

U.d e presidentes, Vjosa Osmani, ka dalë me një mesazh për mërgatën e Kosovës, njofton Insajderi.

Në një videomesazh në “Facebook”, Osmani ka thënë se Kosova nuk mund të paramendohet pa mërgatën.

Ajo fillimisht ka përmendure kontributin e mërgatës që nga vitet 80-ta, angazhimin e saj për lirinë dhe luftën çlirimtare.

Tutje Osmani ka vazhduar duke e njohur kontributin e mërgatës në shtetndërtimin e Kosovës.

“Prej kur Kosova u bë shtet, ju mërgatë e dashur vazhdoni të jeni frymëmarrje për secilën familje kosovare, sikurse edhe për vet shtetin. Kosova nuk mund të paramendohet pa ju”, u shpreh ajo.

Në fund ajo ftoi mërgimtarët që të ndajnë kohë dhe të votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Mërgatë e nderuar, periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës do të përfundojë më 21 janar 2021, në orën 18:00 sipas kohës lokale në Kosovë. Ndani pak kohë nga angazhimi juaj i çmueshëm duke u regjistruar për votim në mënyrë që më 14 shkurt me votën tuaj ta mbani dhe forconi lidhjen tuaj me atdheun. Më 14 shkurt, mërgatë e dashur, ju keni mundësinë që me votën tuaj të jepni kontributin për një Kosovë më të mirë”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -