E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Orgazma e thithkave ekziston dhe është ndër më të fuqishmet; Çfarë duhet të bëni nëse doni ta përjetoni

Duhet lexuar

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës, vjen reagimi i myslimanëve

Zvicra votoi ngushtë në një referendum për të ndaluar gratë të veshin burka ose veshjet që mbulojnë fytyrën në...

MC Kresha dhe Lyrical Son lansojnë këngën e re “Criminal Immigrant”

Dyshja e njohur, MC Kresha dhe Lyrical Son, janë ndër më të dashurit për publikun shqiptar. Ata tashmë e kanë...

Në një botë të “fiksuar” me atë që është në mes të këmbëve tuaj, është e lehtë të harrosh zonën më erogjene të trupi: thithkat

Dr Janet Brito, PhD, një seksolog dhe psikolog klinik, pohon se femra mund të përjetojë një nga orgazmat më të fuqishme vetëm falë stimulimit të thithkave.

Pa penetrimin e organit mashkullor, pa stimulimin e klitorit apo ndonjë praktikë tjetër seksuale, thuhet e besohet se femra mund të arrijë kënaqësinë maksimale edhe përmes prekjes së gjoksit.

Në fakt, duke stimuluar thithkat dhe indet e gjirit, ju mund të arrini kulmin e kënaqësisë seksuale si një orgazmë gjenitale. Ajo mund të jetë po aq e fortë sa orgazmat e tjera ndaj seksologët i mëshojnë fort faktit se paraloja është çelësi.

Oh, dhe pjesa më e mirë? Orgazmat e thithkave mund të jetë pararendëse e një orgazme gjenitale nëse doni të keni orgazma të shumta në të njëjtën kohë.

Nipple clamps | How to use nipple clamps

Si e arrini orgazmën?

Praktika, praktika, praktika. Të gjitha trupat reagojnë ndaj stimulimit në mënyrën e tyre kështu që është e rëndësishme të eksperimentoni, të dëgjoni trupin tuaj dhe të fokusoheni në aspektin e kënaqësisë – jo domosdoshmërisht në qëllimin final.

Pra lejoni veten dhe/ose partnerin tuaj të eksplorojë aftësitë e trupit tuaj pa gjykim ose pritshmëri, këshillon Living.

Një orgazmë e gjinjve, si një orgazmë klitorale, kërkon durim dhe kuriozitet. Mos kini frikë të eksperimentoni dhe të provoni qasje të ndryshme për të zbuluar se çfarë ju bën të ndiheni mirë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -