E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

OBSH-ja fton qeveritë të mos zbusin masat anti-COVID

Duhet lexuar

spot_img

Drejtori gjeneral i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka ftuar qeveritë në botë që të mos zbusin masat anti-COVID.

 

Ai ka thënë se në javën e fundit është shënuar rritje e rasteve me COVID-19 në nivel global, për herë të parë në shtatë javët e fundit, raportojnë mediat e huaja.

Ghebreyesus këto shifra i ka quajtur “dëshpëruese, por jo edhe befasuese”.

Sipas OBSH-së, që nga fillimi i pandemisë, janë shënuar gati 114 milionë të prekur me COVID-19, ndërkohë që kanë vdekur si pasojë e kësaj sëmundjeje, mbi 2.5 milionë banorë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img