E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Numërohen afër 17 mijë vota të diasporës, numër i lartë i votave të parregullta

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve po vazhdon numërimi i votave që kanë ardhur nga diaspora.

Sipas të dhënave të fundit të QNR-së, deri dje janë numëruar në total 16730 vota.

Prej numrit total të votave, 11788 janë aprovuar kurse 4942 janë refuzuar.

Arsyet e refuzimit të votave janë të ndryshne. 1618 votues janë refuzuar në peridhën e aplikimit, 182 janë refuzuar pasi kanë dërguar 2 herë fletvotimet e tyre.

696 vota janë refuzuar për shkak të të statustit të votuesve të paidentifikueshëm ose për arsye të votimit grupor.

Gjithashtu, 274 raste të refuzimit nuk kanë dërguar dokumente valide dhe pjesa tjetër prej 2172 nuk kanë aplikuar në peridhën e caktuar për aplikim.

Sipas QNR-së, numri më i madh i votave po refuzohet për arsye se disa familje kanë futur votat në të njëjtin zarf.

Numërimi i votave nga diaspora do të vazhdojë deri në përfundimin e tyre prej kur edhe pritet që të certifikohen rezultatet e zgjedhjeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -