E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Numërohen 26,953 vota të diasporës, LVV merr 20,614 vota, LDK e PDK në garë të ngushtë për vendin e dytë

Duhet lexuar

spot_img

(E përditësuar) – Kur janë numëruar 47% e votave të diasporës në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, LVV kryeson me 76.5% të votave të fituara.

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me postë – votave nga diaspora.

Deri më tani janë numëruar 26 mijë e 953 vota nga rreth 56 mijë e 610 vota të aprovuara nga diaspora.

Sipas të dhënave nga QNR (tabela e përditësuar rreth orës 24:00) rezultatet deri më tani janë si më poshtë:

LVV – 20,614 vota

LDK – 2,282 vota

PDK – 2,164 vota

AAK – 859 vota

NISMA – 205 vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e 939 vota.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 4,997 vota.
Lidhja Demokratike e Kosovës renditet e treta me 2,944 vota, pasuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 2,167 vota.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img