E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
No menu items!
spot_img

Nora Gjakova e artë në Tibilisi

Duhet lexuar

spot_img

Nora Gjakova ka fituar një tjetër medalje të artë për Kosovën.

Xhudistja pejane ka fituar medaljen e artë në grand slamin e Tibilisit në Gjeorgji.

Nora garoi në kategorinë deri 57 kilogramë dhe në finale e mposhti xhudisten gjeorgjiane, Eteri Liparteliani.

Për xhudisten kosovare është medalja e dytë këtë vit në garat e nivelit më të lartë, derisa në mastersin në Doha ishte e treta, më 11 janar.

Ndërkohë të artë nuk kishte fituar që nga 23 marsi i vitit 2019. Kishte dalë e para në Grand Prix të Tbilisit. Tani gara në Tbilisi është avancuar në Grand Slam.

Forma e Norës është sinjal i mirë para Evropianit, Botërorit dhe Lojërave Olimpike. Ajo është prej adutëve të Kosovës për medalje në këto ngjarje superiore.

Në dy ditët e ardhshme për Kosovën në Tbilisi do të garojnë edhe Akil Gjakova, Laura Fazliu e Loriana Kuka. Medalje të tjera priten.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo