E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Njihuni me Peugeot 308 i ri, modeli “xixë” i gjigantit francez

Duhet lexuar

spot_img

Në kreshtën e suksesit të saj në segmentin kompakt të veturave, me më shumë se 7.000.000 vetura të shitura përgjatë gjeneratave, pasi fitoi një listë të gjatë çmimesh përfshirë çmimin për veturën e vitit më 2014 me gjeneratën aktuale, marka “PEUGEOT” është krenare që po prezenton modelin e ri të “PEUGEOT” 308.

Disenji intensivisht joshës i “PEUGEOT”-it 308 të ri, natyrshëm i nivelit më të lartë, mban stemën e re të markës.

Optimizimi i përgjithshëm i arkitekturës rrit hapësirën e brendshme, pohon dinamizmin dhe identitetin e saj.

Për sa i përket teknologjisë, “PEUGEOT”-i 308 i ri ofron mjete ndihmëse të gjeneratës së fundit, “PEUGEOT” i ri i-Cockpit® dhe përfshin i-Connect® Advanced, një sistem infotainment që është intuitiv, i lidhur dhe vendosmërisht modern.

Performancë efikase dhe e lartë për detajet më të vogla aerodinamike, “PEUGEOT”-i 308 i ri, i vërtetë për fuqinë e zgjedhjes, ofron motorë hibridë që rimbushen dhe me djegie të brendshme, benzinë ​​ose naftë.

Në varësi të vendit të shitjes, “PEUGEOT”-i 308 i ri mund të blihet në faqen e shitjeve në Internet të markës, e cila siguron 100% blerje digjitale, tregti, financim dhe zgjedhjen e vendit të dorëzimit.

Sipas parashikimeve, ky model i jashtëzakonshëm pritet të vijë në Kosovë rreth muajit shtator.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img