E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Njeriu më i gjatë në botë që bën gjithçka tjetër të duket e vogël

Duhet lexuar

spot_img

Njeriu më i gjatë i gjallë në botë është Sultan Kosen nga Turqia. 38-vjeçari, kur ishte matur në vitin 2018, ishte i gjatë 251 centimetra.

Ai është një nga pjesëtarët më ikonikë të familjes së rekordeve. Ka marrë famë në gjithë botën për gjatësinë e tij. Shuplakat e tij janë të gjata 28.5 centimetra.

Sultani vazhdimisht has në pengesa, nga veshja e deri te hyrja në vetura.

Për të treguar se sa e vogël duket bota për Sultanin, më poshtë gjeni tetë raste kur gjërat mesatare duken të vogla për shkak të madhësisë së tij.

1. Pirja e një pije

Image

2. Pritja në stacion autobusi

Image

3. Ulja në divan

Image

4. Mbështetja në “kioskë” telefonike

Image

5. Luajtja basketboll

Image

6. Qëndrimi afër një taksie

Image

7. Mbajtja e një libri “Guinness”

Image

8. Qëndrimi afër një personi mesatar

Image


spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

Koha ishte shumë e mirë në Kalifornia dhe dielli po shkëlqente, pak para se Apple të dilte jashtë dhe...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img