E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Njerëzit janë gati të bëjnë seks përsëri: Shitjet e prezervativëve po rriten

Duhet lexuar

spot_img

Shitjet e prezervativëve kanë qenë në rënie gjatë pandemisë ndërsa njerëzit e strehuar në shtëpi dhe vunë jetën e tyre seksuale në pritje.

Por tani, ndërsa më shumë amerikanë vaksinohen dhe kufizimet e sigurisë Covid-19 po lirohen, prodhuesit e prezervativëve nuk kanë më probleme për të rritur shitjet e tyre.

Shitjet e prezervativëve në Shtetet e Bashkuara u rritën me 23.4% në 37 milion dollarë gjatë katër javëve që përfundojnë me 18 prill krahasuar me të njëjtën shtrirje të një viti më parë, sipas shifrave të fundit nga IRI, një firmë e hulumtimit të tregut që gjurmon të dhënat e pikës së shitjes në shitës me pakicë të madhe, dyqane ushqimore dhe kanale të tjera me pakicë.

Kjo pas një rënie prej 4.4% në të gjithë vitin 2020, sipas IRI.

Reckitt Benckiser (RBGLY), prodhuesi i prezervativëve Durex, tha të mërkurën se Durex regjistroi një rritje dyshifrore të shitjeve gjatë tremujorit të fundit të kompanisë krahasuar me të njëjtin tremujor të vitit të kaluar. Shitjet e Durex u rritën vitin e kaluar, përkundër një “gjysme të parë sfiduese të vitit”, dhe shitjet ishin të pakta në 2019.

Kompania nuk jep shifra specifike për Durex, por rritjen e fundit ia atribuoi rregullave të relaksuara të distancës sociale.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img