E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Njerëzit i kaploi paniku shkaku i njoftimit të agjencisë bërthamore

Duhet lexuar

spot_img

Një shkrim në Twitter u publikua nga llogaria zyrtare në Twitter e Komandës Strategjike Amerikane, e cila trembi disa përdorues të rrjeteve sociale sepse ata supozuan se llogaria ishte ‘pushtuar’. Sidoqoftë, fëmija ishte përgjegjës për atë “kod”.

Menjëherë pas njoftimit, u zbulua se fëmija ishte përgjegjës për postimin e një shkrimi në Twitter ku shkruhej: “; l ;; gmlkzssav”, dhe cicërima u fshi shpejt.

Njeriu që drejton profilin në Twitter të agjencisë tha se e la atë të hapur dhe të pambikëqyrur për një moment, sepse ai punonte nga shtëpia, dhe fëmija i tij përfitoi nga situata dhe filloi të luante me tastierën e tij dhe postoi atë shkrim.

Duke qenë se Komanda Strategjike e SHBA-së është agjencia përgjegjëse për mbrojtjen e armëve bërthamore të SHBA-së, nuk është çudi që shumë përdorues të Internetit kanë shprehur publikisht shqetësim të madh.

Sidoqoftë, zëdhënësi konfirmoi se dyshimet se llogaria ishte hakuar ishin të pavërtet”Asgjë e tmerrshme nuk ka ndodhur”, thuhet në deklaratë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img