E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Një tjetër ekipi i Serie A shkarkon trajnerin

Duhet lexuar

spot_img

Sezonin e kaluar Giovanni Stroppa ia doli të ngjitë Crotonen në Serinë A, por eksperienca në elitën e futbollit italian nuk ka rezultuar aspak pozitive deri tani për klubin kalabrez, që në 24 ndeshje ka grumbulluar vetëm 12 pikë dhe pozicionohet në vendin e fundit.

Mbijetesa duket një mision i pamundur për Crotonen, megjithatë drejtuesit e klubit kanë vendosur të shkarkojnë trajnerin Stroppa mesditën e sotme, për t’i dhënë një shkundje ambientit deri në fund të sezonit.

Lajmin e bëri të ditur vetë klubi kalabrez nëpërmjet një komunikate zyrtare, ndërsa vendin e Stroppës pritet ta marrë një trajner që i mungon Serisë A prej shumë sezonesh, 62-vjeçari Serse Cosmi.

Ky i fundit gjatë viteve të fundit ka drejtuar klube të ndryshme në Serinë B dhe pritet që sot të firmosë me Crotonen, ku do të mundohet të bëjë një figurë të mirë deri në fund të sezonit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img