E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Një lajm i mirë (dhe i keq ) për fansat e ”Peaky Blinders”

Duhet lexuar

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir...

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...

Lajmi i mirë për të gjithë fansat e serialit “Peaky Blinders” është se shfaqja po rikthehet me një tjetër sezon, dhe lajmi i keq është se ky do të jetë edhe sezoni final.

Por, krijuesi dhe shkrimtari Steven Knight ka premtuar se historia do të “vazhdojë në një formë tjetër”, shkruan Variety, transmeton Insajderi.

Jashtëzakonisht popullor jashtë shtetit, seriali ndjek historinë e Tommy Shelby (Cillian Murphy) dhe ngritjen e familjes së tij famëkeqe në pushtet përkundër sfondit të klasës punëtore, pas Luftës së Parë Botërore Birmingham.

BBC konfirmoi terminin e shfaqjes të hënën, kur njoftoi se kishte rifilluar prodhimin në Mbretërinë e Bashkuar nën udhëzimet e rrepta të COVID.

Përfundimi i sezonit 6 vjen si një surprizë, pasi Knight më parë i tha Entertainment Weekly në vitin 2019 se “Peaky Blinders” do të kishtë 7 sezone.

Megjithatë, një vit vonesë në prodhim për shkak të pandemisë ka të ngjarë të ketë përshpejtuar planet për të përfunduar me sezonin 6, i cili me gjasë do të transmetohet në fund të vitit 2021 ose ndoshta edhe në fillim të vitit 2022 në varësi të asaj se sa shpejt prodhimi mund të përfundojë xhirimet mes krizës së vazhdueshme të virusit në Mbretërinë e Bashkuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -