E martë, 9 Mars, 2021
No menu items!

Një grua me mjekër, një shiringë pa gjak … çfarë mendoni për emojit e rinj?

Duhet lexuar

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir...

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...

Apple ka njoftuar emoji të rinj që do të shfaqen në versionin iOS 14.5 dhe reagimet kanë qenë të ndryshme.

Gjegjësisht, ata u përpoqën të kenë një gjithëpërfshirje kësaj here, kështu që fokusi më i madh në raundin e ri të emoji ishte në ngjyrën e lëkurës dhe prezantimin e gjinive të ndryshme.

Për shembull, “buzëqeshjet me një puthje” kanë shumë më shumë ngjyra të lëkurës dhe emoji me mjekër tani është “i avancuar”, kështu që ka fotografi që tregojnë si gratë ashtu edhe burrat me mjekër.

Të gjithë emojit e rinj, sigurisht, janë aprovuar nga Konsorciumi Unicode dhe u takon kompanive të hartojnë se si do të duken në platformat e tyre (për shembull, WhastApp dhe Viber kanë emoji që nënkuptojnë pak a shumë të njëjtat, por duken ndryshe).

Përveç këtyre ndryshimeve, Apple do të rregullojë disa emoji më shumë.

Kështu, për shembull, një emoji i një njeriu që ngjitet në një shkëmb, po ashtu do të ketë edhe një shiringë që nuk do të jetë më e mbushur me gjak, në mënyrë që të mund të përdoret si një emoji për një vaksinë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -