E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Nike krijon atlete për njerëz pa duar dhe për ata me nevoja të veçanta

Duhet lexuar

Vdes infermierja pasi ishte vaksinuar me AstraZeneca në Austri

Një infermiere ka ndërruar jetë, ndërkohë një tjetër është duke marr trajtimin mjekësorë në Spitalin e Përgjigshëm të Vjenës...

Pastroni shporetin shpejtë dhe lehtë pa përdorimin e kimikateve

Disa nuk kanë kohë, nuk arrijnë, disa nuk kanë vullnet për të pastruar shporetin menjëherë, dhe disa thjesht e...

Kultivimi dhe përpunimi i bimëve mjekësore aromatike po krijon mundësi për punë fitimprurëse për gratë në Kosovë

Në Kosovë ekziston një komunitet i madh i grave që punojnë në nënsektorin e bimëve mjekësore (BMA) dhe produkteve...

Atlete të reja të Nike janë krijuar vetëm për personat pa duar dhe ata me nevoja të veçanta.

Marka e këpucëve zbuloi modelin e ri të hënën, të quajtur Nike GO FlyEase dhe mori vlerësime të mëdha në internet për aksesin e tyre pavarësisht nga aftësitë fizike të përdoruesit.

Dizajni intuitiv lejon që këmba të futet lehtë brenda atletës, pa pasur nevojë për tu përkulur. Ndërsa këmba rrëshqet dhe shtypet poshtë në thembër, këpuca fiksohet pastaj, sipas Nike News.

Lehtësia e veshjes do të ishte tërheqëse për këdo, por janë ata persona me aftësi të kufizuar që do të përfitojnë më shumë nga këpucët e reja.

Me një çmim prej 120 dollarësh, atletet zyrtarisht do të dalin në shitje më 15 shkurt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdes infermierja pasi ishte vaksinuar me AstraZeneca në Austri

Një infermiere ka ndërruar jetë, ndërkohë një tjetër është duke marr trajtimin mjekësorë në Spitalin e Përgjigshëm të Vjenës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -