E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Nëse vuani nga alergjia, këto bimë mbani në shtëpi: Ajri i pastër për jetë më të lehtë!

Duhet lexuar

spot_img

Nëse ju ndodh që në mëngjes, sapo të ngriheni nga shtrati, teshtini edhe nga disa herë pa ndërprerë – kjo do të thotë që jeni alergjikë

Ka diçka në ambientin tuaj që “nuk lejon” të merrni frymë normalisht,

Ekspertët propozojnë t’i gjeni disa nga këto bimë të cilat pastrojnë ajrin dhe pengojnë kollën alergjike:

1. Spatifilum

2. Dracena marginata

3. Aglaonema

4. Ficus elastica

5. Fieri shtëpiak

6. Lule shpata (Sansevieria)

7. Aloe vera

8. Palma Areca

9. Fikusi

10. Dredhka angleze (Hedera Helix)

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo