E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Nëngrupi i Plisave ‘Muhaxhert Prishtinë’ sot feston 15 vjetorin e themelimit

Duhet lexuar

spot_img

Grupi i tifozëve Plisat kanë nëngrupet e tyre në shumë lagje të kryeqytetit. Njëri nga këto nëngrupe i quajtur Muhaxhert Prishtina, sot feston 15 vjetorin e themelimit të tyre.

Ky nëngrup i themeluar 15 vite më parë u formua si dëshirë e djelmoshave për të ndjekur ndeshjet futbollistike dhe ato në basketboll të KF Prishtina. Këta djem të lagjes së Muhaxherëve të kryeqytetit themeluan nëngrupin ‘Muhaxhert Prishtina’ i cili u ngrit nën hijen e grupit Plisat.

Ndeshja e parë si nëngrup ishte ajo kundër Pejës, finale në basketboll, e si falënderim i kësaj pjesëmarrje nëngrupi arriti ta festojë edhe trofeun e parë. Interesimi për të rritur nëngrupin u shpreh me anë të pregaditjes së  materialeve me të cilat do të marrin pjesë në çdo ndeshje, e kjo gjë filloi në ndeshjen e dytë kundër Besës ku nga nëngrupi Muhaxhert Prishtina u pregaditën flamurat dhe transparenti i parë ku u vendos një skelet me mbishkrimin Muhaxhers Plisat Qeli. Të vendosur në pjesën jugore të fushës asokohe, këtij nëngrupi i’u bashkuan edhe e gjithë shkolla Naim Frashëri.

Gjatë këtyre viteve, ky nëngrup bashkë me Plisat ishin prezent dhe në përkrahje të Kombëtares e edhe në ndeshjet e ekipeve të qytetit të Prishtinës.

Postimet në faqet e tyre në Facebook, ata i përcjellin me shkrimet ‘Nga ti Prishtinë, vdekja na ndan’.

Urime të gjithë pjesëtarëve të nëngrupit Muhaxhert Prishtina, 15-vjetori i themelimit. \inkosova\spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img