E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Në Australi filloi fushata për vaksinim kundër Kovid-19

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Sidnei, 21 shkurt 2021 (MIA) – Australia e ka filluar fushatën e saj për vaksinim kundër koronavirusit, me ç’rast anëtarët e qeverisë janë ndër të parët që u vaksinuan.

Kryeministri Skot Morison e mori dozën e vaksinës Fajzer / Bionteh në Qendrën Mjekësore të Sidneit si pjesë e një operacioni për përforcim të besimit të opinionit në vaksinën.

Megjithatë, e para që u injektua ishte një grua 80-vjeçare e vendosur në një shtëpi për kujdes të personave të moshuar.

Qeveria australiane premtoi se do të fillojë fushatë reklamuese për t’i inkurajuar njerëzit të vaksinohen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -