E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ndodh edhe kjo, një burrë në Australi ‘rrahet’ nga një oktapod

Duhet lexuar

spot_img

Një burrë është ‘goditur’ nga një oktapod derisa ishte me pushime dhe po notonte në një plazh të Australisë Perëndimore.

Në një video e cila është bërë virale, oktapodi mund të shihet në ujërat e cekëta duke goditur gjeologun, Lance Karlson.

Bëhet e ditur se krijesa shkoi pas tij përsëri më vonë dhe e goditi në krah, para se t’ia fshikullonte qafën dhe pjesën e sipërme të shpinës.

Si rrjedhojë e këtij sulmi, goditjet e kishin lënë atë me shenja në lëkurën e tij, për të cilat Karlson tha se u lehtësuan vetëm pasi i mjekoi me një cola.

Ish-kujdestari i shpëtimit tha për mediet lokale se trajtimi i tij i preferuar për pickimet e kafshëve në det është uthulla, por nuk e kishte me vete në atë kohë.

Sidoqoftë, ai tha se e dinte që çdo gjë acidike mund të kryente punë vendosi të provonte të përdorte kola.

“Rezulton se funksionon”, tha ai.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

The Weeknd dhe Ariana Grande vijnё me pёrpunimin e kёngёs ‘ Save Your Tears’

Remixi i kёngёs 'Save Your Tears' i The Weeknd dhe Ariana Grande do të publikohet sonte mё 22.04.2021. Prodhuesi i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img