E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Ndeshje interesante në NBA – fitojnë Lakers, Clippers dhe Dallas

Duhet lexuar

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës, vjen reagimi i myslimanëve

Zvicra votoi ngushtë në një referendum për të ndaluar gratë të veshin burka ose veshjet që mbulojnë fytyrën në...

MC Kresha dhe Lyrical Son lansojnë këngën e re “Criminal Immigrant”

Dyshja e njohur, MC Kresha dhe Lyrical Son, janë ndër më të dashurit për publikun shqiptar. Ata tashmë e kanë...

Los Angeles Lakers vazhdojnë ecurinë e shkëlqyer në këtë sezon të NBA. Kampionët në fuqi të koshit, triumfuan lehtësisht në transfertën ndaj Oklahoma City Thunder me rezultatin 128-99, duke regjistruar fitoren e 4-t radhazi dhe të 10-ën në 13 takime.

I përhershmi LeBron James ishte më i miri mbi parket për kalifornianët pasi koleksionoi në total 26 pikë 6 kërcime dhe 7 asistime, ndërkohë që Anthony Davis bëri një punë të mirë me 18 pikë dhe 7 rikuperime poshtë tabelës. Oklahoma ndërkohë pësoi humbjen e 6-të në 11 ndeshje.

Po rigjen formën optimale edhe skuadra tjetër kaliforniane Los Angeles Clippers që mori fitoren e radhës pasi mposhti në Staples Center me rezultatin 111-106 Neë Orleans Pelicans.

Me këtë sukses Clippers u ngjitën në vendin e dytë në konferencën e Perëndimit me 8 fitore dhe 4 humbje. Më i miri mbi parket për kalifornianët ishte Kawhi Leonard me 28 pikë 6 kërcime dhe 9 asiste ndërsa Paul George kontribuoi me 27 pikë. Të pamjaftueshme për Pelicans, 37 pikët e kanadezit Alexander-Walker.

Arriti suksesin e 7-të sezonal Brooklyn Nets që triumfoi në derbin ndaj New York Knicks me rezultatin 116-109 për meritë edhe të Kevin Durant autor i 26 pikëve.

Gjithsesi në Madison Square Garden, pikëshënuesi më i mirë ishte Julius Randle i Knicks, por paraqitja e ish lojtarit të Lakers nuk i mjaftoi skuadrës nga Molla e Madhe.

Nuk ndalet më Milwaukee Bucks që falë një triple-double të grekut Giannis Antetokounmpo triumfoi edhe në transfertën ndaj Detroit Pistons me rezultatin 101-110.

Antetokounmpo spikati me 22 pikë 10 rikuperime poshtë tabelës dhe 10 pasime vendimtare.

Falë një super Luka Doncic mori suksesin e 4-t rresht Dallas Mavericks që triumfoi në transfertën ndaj Charlotte Horntes me rezultatin 104-93. Ylli slloven i skuadrës teksane shkëlqeu me 34 pikë 13 kërcime dhe 9 asiste.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -