E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ndalohet një automjet me 435 kg duhan të kontrabanduar

Duhet lexuar

spot_img

Është ndaluar një automjet i cili po transportonte 435 kilogramë duhan të kontrabanduar.

Dogana e Kosovës ka njoftuar se tentim kontrabanda do t’i shkaktonte shmangie taksës së akcizës rreth 15 mijë euro.

“Njësitet Doganës së Kosovës kanë arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një Automjet i cili ishte duke transportuar 435 kg Duhan të grire, respektivisht gjatë kontrbandimit. Tentim kontrbanda do të shkaktonte shmangej të taksës së akcizës rreth 15.000 euro, Sektori përkatës i doganës ka vazhduar procedurat me në bashkëpunim me prokurorinë”, thuhet në njoftim.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img