E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Mustafa: Prishjen e koalicionit me VV po e paguajmë me votë, LDK do të rikthehet fuqishëm

Duhet lexuar

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

​“Kundër patriarkatit që vret”, sot marsh në Prishtinë

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” këtë vit në Kosovë do të shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. Kolektivi “Marshojmë...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas, e njohur edhe si Dita e Nënës. Kjo ngjarje zë fill...

Kryetari i dorëhequr i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se asnjë kryetar i degëve nuk ka dhënë dorëheqje.

Mustafa para mediave ka thënë se vetëm ai ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

“Nuk ka dorëheqje të kryetarëve. Është vetëm dorëheqja ime, pasi që të kryhet kuvendi të zgjidhet kryetari i ri, pastaj bëhen ndryshime në Këshillin e Përgjithshëm varësisht rekomandimeve që jep kryetari i ri. LDK vazhdon në mënyrë normale të punojë, të bëjë organizimet e nevojshme. Nuk ka dorëheqje të kryetarëve të degëve”, tha ai para mediave.

Sa i përket rezultateve të zgjedhjeve, Mustafa tha se asnjëherë nuk e kanë menduar një rezultat të tillë për LDK-në.

“LDK ka arsye ta ruaj programin dhe ta ruaj trashëgimin e vet, do të rikthehet edhe më fuqishëm në të ardhmen. Nuk kemi bërë keq qe e kemi prishë koalicionin me Vetëvendosjen, e pagjumë çmimin me vota sesa të paguajmë çmimin me partnerët strategjik. Votat tona kanë shkuar në VV”, potencoi ai.

Mustafa tha se VV e ka shancën tani të tregojë se si do të qeverisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -