E martë, 28 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Musk ka një mesazh për poseduesit e Dogecoin që dëshirojnë të fitojnë shumë para

Duhet lexuar

spot_img

CEO i Teslas, Elon Musk së fundmi u bëri thirrje ndjekësve të tij të heqin një botëkuptim qendror përmes rrjeteve sociale.

Miliarderi publikoi një meme me temë Matrix që tregon Neo duke pyetur një Morbeus të Shiba Inu nëse do të bëjë “shumë para” me Dogecoin.

Nga ana tjetër, ai u përgjigj se kriptomonedha e njohur është, në fakt, para, duke nxitur kështu personazhin e portretit Keanu Reeves të mos përqendrohet në fitimet.

Kjo nuk është hera e parë që Musk nxit gumëzhitje në Twitter me referencat nga “The Matrix”.

Në maj të vitit 2020, ai inkurajoi ndjekësit e tij që të pinin “pilulën e kuqe”. Termi ka fituar një konotacion mjaft kundërthënës pasi është miratuar nga disa grupe radikale që duan ndjekësit e tyre të zgjohen me gënjeshtrat e pretenduara të shoqërisë.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo