E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Moti me shi dhe dëborë mbulon edhe Shqipërinë, apel për kujdes

Duhet lexuar

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

​“Kundër patriarkatit që vret”, sot marsh në Prishtinë

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” këtë vit në Kosovë do të shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. Kolektivi “Marshojmë...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas, e njohur edhe si Dita e Nënës. Kjo ngjarje zë fill...

Shqipëria nga dita e sotme është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe dëbore, ndërsa temperaturat kanë rënë poshtë zeros. Kjo situata është shoqëruar me problemet e para në rrugët e vendit.

Autoriteti Rrugor Shqiptar kërkon nga përdoruesit e rrugëve të bëjnë kujdes dhe të zbatojnë sinjalistikën rrugore, me qëllim shmangin e aksidenteve.

Sipas këtij institucioni, pavarësisht apeleve dhe njoftimeve se vendi do përfshihej nga moti i ftohtë, drejtuesit e mjeteve vijojnë të qarkullojnë pa goma dimërore dhe pa zinxhirë duke u bërë pengesë edhe për borëpastrueset në terren.

Si rezultat i motit të ftohtë dhe temperaturave të ulëta, Ministria e Arsimit u detyrua të mbyllë shkollat në sistemin parauniversitar.

Mësimi në këto institucione do vijojë online nga data 15-19 shkurt dhe për këtë ministrja Evis Kushi u shpreh se po merren të gjitha masat, që procesi mësimor të shkojë normalisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -