E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Mori miliona ndihma dhe i shpenzoi paratë për vetura të shtrenjta, tani është në burg

Duhet lexuar

spot_img

Një shembull tjetër i keqpërdorimit të ndihmës shtetërore.

Mustafa Qadiri, 38 vjeç, mori më shumë se 5 milionë dollarë nën Programin e Mbrojtjes së Paycheck (PPP).

Sidoqoftë, në vend që të përdorte paratë për të zhvilluar biznesin e tij, ai i shpenzoi për veturat luksoze.

Gjatë pandemisë, më saktësisht që nga maji i vitit të kaluar, ai bleu një Ferrari 458 të përdorur, një Lamborghini Aventador S dhe një Bentley Continental GT.

Ai tani është arrestuar dhe akuzuar për mashtrim dhe pastrim parash.

Quadiri kishte aplikuar për “ndihma COVID-19” për të ndihmuar biznesin për katër kompanitë e tij me qendër në Kaliforni.

Ai përdori një identitet të rremë për të raportuar, dhe më vonë u përcaktua se asnjë prej kompanive nuk ishte operacionale.

Qadiri është arrestuar dhe nëse dënohet mund të përballet me një dënim maksimal prej 302 vjet burg.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...

Më shumë artikuj si kjo