E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Momenti kur tre peshkaqenë të uritur “fërkohen” për varkën e peshkatarit, ndërsa kërkojnë ushqim

Duhet lexuar

spot_img

Disa pamje të publikuara në internet thuhet se tregojnë “takimin midis peshkatarëve dhe tre peshkaqenëve të mëdhenj” që zhyten varkën e tij ndërsa kërkojnë ushqim.

Sipas medieve të huaja, peshkaqenët u panë duke notuar dhe duke ngrënë plankton në sipërfaqen e ujit pikërisht pranë ishullit Anna Maria, Florida, ku ata u ndeshën me anijen e peshkimit javën e kaluar.

Dhe pamjet tregojnë peshkaqenët e mëdhenj që “fërkohen” me anijen ndërsa ajo kalon përmes tyre.

Udhëzuesi i peshkimit dhe kapiteni i anijes David White, 39 vjeç, ishte i entuziazmuar që ai dhe ekipi i tij i peshkimit patën mundësinë të dallonin “peshqit më të mëdhenj në botë”.

David, nga Bradenton, Florida, tha: “Ne e mbajtëm distancën që të mos shqetësonim kafshët, por njëra notoi drejt e në anije dhe po ushqehej pikërisht para nesh”.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Tërmet në Stamboll

Një tërmet ka goditur qytetin më të famshëm turk, Stambollin. Tërmeti me madhësi 3.9 shkallës goditi distriktin Kartal, sipas Autoritetit...

Më shumë artikuj si kjo