E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Milano, qyteti ku gjithmonё duhet tё rrini tё buzёqeshur

Duhet lexuar

spot_img

Nё qytetin italian Milano ekziston njё kërkesë ligjore, secili duhet të buzëqesh në çdo kohë, përveç në funerale apo spitale.

Çfarë ёshtё kjo fytyrё e ngrysur?, thonё aty, nuk lejohet. Në Milano, ligji të detyron të buzëqeshësh. Ky ligj ishte përshkruar nga një rregullore e qytetit qysh nga kohërat Austro-Hungareze por që nuk u shfuqizua kurrë dhe madje zbatohet me pёrpikёri. Përjashtimet përfshijnë shkuesit e varrimit, punëtorët e spitalit ose ata që ishin në shtratin e një anëtari të sëmurë të familjes. Për të gjithë të tjerët nuk ka asnjë justifikim për të qenë i zymtё, nё tё kundёrtёn do tё gjobitesh. Ky duhet të jetë një nga ligjet më të çuditshëm nё botё. A do tё mund tё i pёrmbaheni ju?!spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img