E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Milaim Zeka tregon “ngjashmërinë” e tij me kalin

Duhet lexuar

spot_img

Gazetari dhe ish-politikani kosovar, Milaim Zeka, ka veçuar disa tipare të kafshëve që i sheh te vetvetja. 

Qenin e vlerësoi për shikimin dhe nuhatjen e tij, cilësi të cilat tha se i posedon edhe ai, ndërsa mjaft interesante ishte edhe vlerësimi që ia bëri kalit.

Ai ngriti këtë paralele: “E kam shikimin dhe nuhatjen e qenit, por e kam njerëzillëkun e kalit. Kali kurrë nuk të shkelë në qoftë se rrëzohesh para tij. Kurrë në jetën time nuk i kam rënë njeriut të rrëzuar. Shikoni, gjatë gjithë shkrimeve dhe qëndrimeve të mia kur një njeri rrëzohet, largohet prej postit, e dëmtojnë të tjerët, i hidhet prokuroria, unë jam i pari që i mbroj këta njerëz”, tha Zeka në “LIBERO”.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo