E premte, 15 Janar, 2021
No menu items!

Messi mbret për gjuajtjet e lira, thyen këtë rekord të madh

Duhet lexuar

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin...

Lionel Messi ka arritur të shënojë dy gola në fitoren e sontme të Barcelonës.

Një gol Messi në këtë ndeshje arriti ta shënojë nga gjuajtja e lirë, e që ishte edhe gol rekordi, shkruan Sinjali Sportiv.

Kjo pasi që Messi me këtë gol, grumbulloi golin e 48-të të shënuar me Barcelonën nga gjuajtja e lirë.

Rekordin te skuadra e Barcelonës për numrin e golave të shënuara nga gjuajtja e lirë e mbante Ronaldo, që kishte 47-të.

 

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -
Enable referrer and click cookie to search for pro webber